1-0 a Körmendnek

Nagyon simán kapott ki a Kecskemét.

Tetszünk, ugye? Akkor lájkolj minket!

A Körmend kezdte jobban a meccset, eleinte képtelenek voltak betalálni a vendégek. 10-0 állt már az eredményjelzőn, amikor Molnár Márton az ötödik percben megszerezte az első lila-fehér pontokat, ám később jött a válasz Ferencztől - előbb egy tempót, majd egy hármast értékesített a Körmend kapitánya (15-2). Molnár Márton kiválóan szállt be a meccsbe, pontjaival bejött tíz alá a KTE (15-7), viszont a hátralévő időben már nem tudtak betalálni a hírősvárosiak, míg a vasiak kétszer is eredményesek voltak (19-7).

Karahodzsics duplájával csökkent a hátrány (19-9), de Fanning távolról talált be a túloldalon (22-9). 24-11-es állásnál megrázta magát a Kecskemét, előbb Dramicsanin dobott be egy büntetőt, Molnár Márton újabb kosarát pedig Djeraszimovics 2+1-es akciója követte (24-17). Benne volt, hogy akár közelebb is férkőzhet az MTE-hez a KTE, azonban a kísérletek kimaradtak. Többször is gyorsindításból szereztek kosarat a hazaiak, akik a tizennyolcadik percben már 37-17-re vezettek. Minimálisan csökkent a különbség a nagyszünetre, 39-22-es állással mehettek pihenőre a csapatok.

Dramicsanin szerzett büntetőkből öt pontot, tizenkettőre csökkent a különbség (39-27). Fanning volt eredményes, majd Dramicsanin távolról talált be (41-30). A játékrész vége a Körmendnek sikerült jobban, amely leginkább a remekül játszó Ferencz Csabának köszönhetően 57-40-re vezetett harminc perc után.

Forrás: bb1.hu

Az utolsó negyedben már nem volt esély a kecskeméti fordításra, viszont egy percig sem adták fel a küzdelmet a vendégek. A mérkőzés végén lehetőséget kaptak a fiatalok is, Kucsera Dániel először volt eredményes az A-csoportban távolról, míg Orgona Gergő megszerezte első pontjait a felnőttek között, ezzel kialakult a 77-59-es végeredmény.

Egis Körmend – KTE-Duna Aszfalt 77-59 (19-7, 20-15, 18-18, 20-19)

Körmend, Városi Sportcsarnok,
V.: V.: Pálla Z., Tőzsér D., Török R.

Körmend: Wright 9/3, Hollins 2, Ferencz 20/12, Davis 15/3, Csorvási 16. Csere: Fanning 13/9, Németh -, Halász -, Bán 2, Márton -.

KTE: Pongó 3/3, Thompson 6/3, Djeraszimovics 10/3, Dramicsanin 11/3, Karahodzsics 4. Csere: Wittmann 7/3, Molnár M. 13, Kucsera 3/3, Fülöp -, Molnár D. -, Orgona 2.

A párharc állása: 1-0, a Körmendnek.

Támogass, hogy még több és jobb cikkeket írhassunk!

A Nyugat.hu, amit épp most olvasol, háttérhatalom nélkül, hirdetésekből és támogatásokból tartja fenn magát. Célunk a hiteles, igazságkereső hírgyártás, a jó tartalom. Ehhez kérjük támogatásodat! Kattints és légy részese a szabadságnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk vagy küldjön róla fotót, akár névtelenül is: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu