A tizenhárom ezúttal szerencsés volt az Egis Körmendnek

Simán lépte le Brüsszel csapatát a piros-fekete együttes.

Tetszünk, ugye? Akkor lájkolj minket!

Kedd este a belga Basic-Fit Brüsszel csapatát fogadta az Egis Körmend a FIBA Europe Cup második játéknapján. Két elrontott belga büntető után Horti középtávolról szerezte a találkozó első kosarát, majd Ferencz triplájával már 5-0 volt az állás. Már a meccs elején magához ragadta a kezdeményezést a Körmend, öt perc játék után 13-6-ra vezettek a vasiak, a vendégek vezetőedzője kénytelen is volt időt kérni. Az egyperces szünet után erőre kapott a belga csapat, és 17-15-ös állásnál már Gasper Potocnik rendelte magához övéit, ám a negyed végére megmaradt a kétpontos különbség.

A második etap Csorvási pontjaival kezdődött, majd Hollins sikeres büntetőivel folytatódott. A belgák hosszú percekig nem tudtak eredményesek lenni, így könnyedén elhúzott tízzel az Egis Körmend (27-17). A brüsszeli gárda nem tudott túl nagy ellenállást tanúsítani, így a nagyszünetben 13 pontos hazai vezetést, 42-29-et mutatott az eredményjelző.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, melynek köszönhetően felzárkóztak tízen belülre (45-36). A mérkőzés intenzitása és színvonala nem verdeste az eget, mindkét csapat sok hibával játszott, és a megszokottól eltérően a hangulat is edzőmeccsre emlékeztetett. A negyed második felére azért újra összekapta magát a Körmend, és a zárófelvonás előtt visszaállította a tíz egység feletti különbséget (59-45).

A negyedik negyed elején Davis hatalmas zsákolása hozta lázba újra a hazai publikumot, a Körmend előnye pedig már 19 pontra is duzzadt (66-47). Az utolsó öt perc innentől kezdve már csak a formalitás jegyében telt. Bár a végére kicsit kiengedtek, a vasi piros-feketék félgőzzel is simán verték gyengébb képességű ellenfelüket, a végeredmény 74-61.

Támogass, hogy még több és jobb cikkeket írhassunk!

A Nyugat.hu, amit épp most olvasol, háttérhatalom nélkül, hirdetésekből és támogatásokból tartja fenn magát. Célunk a hiteles, igazságkereső hírgyártás, a jó tartalom. Ehhez kérjük támogatásodat! Kattints és légy részese a szabadságnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk vagy küldjön róla fotót, akár névtelenül is: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu