Elkezdődtek a kitelepítések

Emelkedik a Duna vízszintje, közel száz családot telepítettek ki, a honvédség drónokat vetett be.

Kora délután elöntötte a víz a Római-partot, a Margitszigetet homokzsákokkal védik – írja az atv-hu. Katonákat, polgárőröket vezényeltek ki a gátakra, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Pest megyében és a főváros több pontján is intenzív a védekezés.

140 önkéntes Szombathelyről

A honvédelmi minisztérium pilóta nélküli repülőgépeit is bevetik – közölte Hende Csaba miniszter. A drónok felderítést végeznek a vízzel elöntött területek felett. A miniszter hozzátette, 4700 önkéntes katona várja a bevetését.

A víz elöntötte a Róma-partot
atv.hu

A Pilisben rendészeti utakat nyitnak meg, hogy ha a víz elönti a közutakat, a települések akkor is megközelíthetőek legyenek. Szombathelyről összesen 140 ember indul útnak, őket nyolc helyről toborozták. Az önkéntesek a szombathelyi polgármesteri hivatal, a helyi közterület-felügyelet, a távhőszolgáltató, a Haladás Vasutas Sportegyesület, a Haladás labdarúgó-csapata, az Illés Akadémia, a SZOVA Zrt. és a Vasivíz Zrt. munkatársai.

Árvízzel fenyegetett területre indult az Őrség Mentőcsoport
Árvízzel fenyegetett területre indult az Őrség Mentőcsoport
Balogh Nikoletta / Katasztrófavédelem

Az önkéntesek a homokzsákok töltésében, az árvíz miatt kiürített területek őrzésében, az értékek kimenekítésében tudnak segíteni, munkájukat a katasztrófavédelem irányításával és szervezésében végzik – mondta Marton Zsolt alpolgármester az MTI-nek.

A budai oldalon is védekeznek
atv.hu

Közel 700 km-nyi gát

Országszerte már 687 kilométernyi töltés mentén védekeznek az árvíz ellen, közben az érintett területeken akadozik a tömegközlekedés is, több vonat és helyközi busz is késik.

A víz elérte a rakpart szintjét
atv.hu

Eközben bűnözők a katasztrófavédelem nevében telefonon hívogatják az árvízzel veszélyeztetett területek lakóit, és vagyontárgyaik biztonsága felől érdeklődnek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Kapcsolódó cikkeink

Interaktív térképen az árvíz

A googlemaps segítségével készített térkép a mozgósításban segít. A facebook is megmozdult.

Utakat zárnak le az árvíz miatt

Forgalomkorlátozás az M1-esen, a budapesti belváros veszélyes helynek számít.

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló