Bronzérmet szerzett a SzoESE futója az Országos Bajnokságon

Jacsev Sámuel a Mezeifutó OB-n lett harmadik, de a csapat is jól szerepelt.

Tetszünk, ugye? Akkor lájkolj minket!

Három futamban is szerepeltek a SzoESE sportolói a kecskeméti Mezeifutó bajnokságon. Először az U13-as korosztályok lányok startoltak el, ahol Juhász-Tóth Eszter, Horváth Léna és Katavics Lili összeállítású csapat a 2 kilométeres távon ezüstérmet szereztek.

A Junior fiúk 6 km-es távján Jacsev Sámuel végig az élbolyban maradt, így bronzérmet tudott szerezni. Samu ezzel a Mezeifutó Junior Ligában is bronzérmes lett a Gödöllőn és Nemesvámoson elért második, az OB. harmadik és a szekszárdi ötödik helyével.

A végén a nagy érdeklődéssel várt felnőtt férfi 10 km-es futam következett, amit Fancsali Andrásról, a néhány évvel ezelőtt elhunyt kiváló hosszútávfutóról neveztek el. Az első hat helyezettet díjazták, így a SZoESE Horváth György, Petrovics Alex, Nagy Patrik, Czindrity Attila összetételű csapata is kupát szerzett, mert 55 helyezési ponttal ötödik helyezést értek el. A győzelmet a több távon sokszoros magyar bajnok Gregor László (Békéscsaba) szerezte meg. Horváth Gyuri hatodikként ért célba, megelőzve többek között a sokszoros válogatott Kazi Tamást és a gödöllői Mezei Ligát nyerő Pápai Mártont.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk vagy küldjön róla fotót, akár névtelenül is: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu