Megszerezte 400. érmét Hosszú Katinka

Két aranyat nyert a budapesti rövidpályás verseny nyitónapján, 100 méter vegyesen és 200 méter pillangón. Ezzel pedig megkaparintotta pályafutása 400. és 401. egyéni világkupa érmét.

Tetszünk, ugye? Akkor lájkolj minket!

A női 100 méter vegyes döntőjének előfutambán Hosszú Katinka könnyedén utasította maga mögé a mezőnyt, a fináléban viszont már jóval nagyobbat kellett harcolnia. Az utolsó 25 méteren, gyorson lehajrázta a svéd Sarah Sjöströmöt és 57.64 másodperces idővel elsőként csapott célba, ezzel megszerezte pályafutása 400. egyéni világkupaérmét. A férfiaknál ebben a számban Dudás Dániel a 7., Földházi Dávid a 8. lett, a győztes orosz Vlagyimir Morozov pedig mindössze hat századdal maradt el a világcsúcstól – írja az MTI.

A legtöbb magyarért, szám szerint négy versenyzőért női 200 méter pillangón szoríthatott a közönség: Hosszú Katinka végül nem honfitársaival, hanem a kínai Vang Jü-fejjel és az amerikai Kelsi Dahliával vívott óriási csatát, s csakúgy mint 100 méter vegyesen, itt is az utolsó métereken került riválisai elé, mindössze tizenöt századnyi különbséggel, 2:03.14 perces idővel. Jakabos Zsuzsanna ötödik, Szilágyi Liliána hatodik, Kapás Boglárka pedig hetedik lett.

„Mintha nem is egy világkupa lenne, ezek itt örömúszások. Ez a hetedik vk-sorozatom, de itthon teljesen más úszni” - kezdte értékelését Hosszú. „A száz vegyest ugyanakkor nagyon elrontottam. Alapvetően nem vagyok egy sprinter alkat, Sarahnak (Sjöström) pedig pont ez az erőssége, ki is használta és gyorsabban is kezdett, mint én. Arra azért büszke vagyok, hogy a hajrával sikerült korrigálnom és nyernem. Kicsit görcsösre sikerült, mert itthon mindig nyerni szeretnék, és úgy voltam vele, hogy a négyszázadik érmem azért ne legyen ezüst...” – mondta, majd hozzátette, a 200 méter pillangón már minden úgy történt, ahogyan azt eltervezte.

Támogass, hogy még több és jobb cikkeket írhassunk!

A Nyugat.hu, amit épp most olvasol, háttérhatalom nélkül, hirdetésekből és támogatásokból tartja fenn magát. Célunk a hiteles, igazságkereső hírgyártás, a jó tartalom. Ehhez kérjük támogatásodat! Kattints és légy részese a szabadságnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk vagy küldjön róla fotót, akár névtelenül is: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu