Megtartotta makulátlan mérlegét a Falco

Messze voltak a meglepetéstől a baranyaiak.

Tetszünk, ugye? Akkor lájkolj minket!

4-0-val kezdett a Pécs, majd 4-9-re is vezetett. Az első negyedet végig uralták a fekete mezesek, akik főleg centergólokkal operáltak. Tíz perc után 20-23 volt az állás.

Govens triplájával azonnal egál lett, majd Perl ziccerével először vezettek a hazaiak. Norfleet ziccere után, 27-23-nál időt kért Csirke Ferenc. Hattal is ment már a Falco, egyébként a színvonal elég gyenge volt. A 16. percben a reklamáló Budimir kapott technikait. Perl saroktriplájával lett meg a közte tíz, 38-28-nál újra időt kért a PVSK. Durham szórta meg magát, a félidőben Perl középtávolijával 46-37 állt a táblán.

A 24. percben, 50-43-nál Szekulovics hívta magához övéit, pedig nem forgott veszélyben csapata vezetése, hiszen Durham és Sarlija is „lecsendesedett”, Brooks pedig ma egyáltalán nem volt ott fejben… 59-50-nél ismét Csirke mutatta fel a T-betűt. 64-50-ről indult a záró felvonás.

Kosárra kosár volt a válasz a folytatásban, így tehát nem változott a játék képe. Govens a 33. percben megkapta negyedik faultját, de a PVSK nem tudott közelebb férkőzni. 71-55-nél ismét vendég időkérés jött. Három és fél perccel a vége előtt, Norfleet hármasa után már húsz volt közte. Eldőlt, a Falco ezt az alapszakaszt is lehozta veretlenül hazai pályán. A végén már csak a fiatalok játszottak.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pécsi VSK-VEOLIA 80–61 (20–23, 26–14, 18–13, 16–11)

Szombathely, Aréna Savaria, 2700 néző V.: Benczur T., Boros T., Kulcsár T. (Bodrogváry I.)

Falco: Govens 13/6, Perl 15/3, Váradi 14/12, Borisov, Taylor 14. Csere: Pustahvar 3/3, Norfleet 16/9, Tóth N. 2, Durázi -, Kucsora -, Hódi -.

PVSK: Durham 15/6, Brooks 7, Antóni 5/3, Budimir 11, Sarlija 12. Csere: Simon 3/3, Harazin 2, Bíró 4, Supola -, Demeter 2, Dragasevics -, Krnjajszki -.

Támogass, hogy még több és jobb cikkeket írhassunk!

A Nyugat.hu, amit épp most olvasol, háttérhatalom nélkül, hirdetésekből és támogatásokból tartja fenn magát. Célunk a hiteles, igazságkereső hírgyártás, a jó tartalom. Ehhez kérjük támogatásodat! Kattints és légy részese a szabadságnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk vagy küldjön róla fotót, akár névtelenül is: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu