Belgium – Brazília 2-1

Már csak európai csapat van versenyben.

Tetszünk, ugye? Akkor lájkolj minket!

Izgamas utolsó percekkel eldőlt, hogy ezen az ágon Franciaország-Belgium elődöntő lesz. Az már biztos, hogy európai csapat lesz a világbajnok.

Az immár 24 meccs óta veretlen belgák 1986 után először, s történetük során másodszor kerültek be az elődöntőbe vb-n. A következő ellenfelük a francia együttes lesz, kedden, Szentpéterváron.

Belgium-Brazília 2-1 (2-0)
-------------------------------

Kazany, 42 873 néző, v.: Milorad Mazic (szerb)
gólszerzők: Fernandinho (13., öngól), De Bruyne (31.), illetve Renato Augusto (76.)
sárga lap: Alderweireld (47.), Meunier (71.), illetve Fernandinho (85.), Fagner (90.)

I. félidő:

----------

13. perc: Chadli szöglete után, Kompany csúsztatása nyomán a menteni igyekvő Fernandinho jobb felkarjára pattant a labda, amely onnan védhetetlenül a hálóba csapódott, öngól (1-0).

31. perc: Lukaku lódult meg nagy léptekkel a saját térfeléről, egy csel után jobbra passzolt De Bruyne-hez, aki 16 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba bombázott (2-0).

II. félidő:

-----------

76. perc: Coutinho adott be, s a csereként beállt Renato Augusto két belga védő között felemelkedve, hét méterről a bal alsó sarokba fejelt (2-1).

A belgáknál a japánok elleni nyolcaddöntő két nyerőembere, az akkor csereként beállt Marouane Fellaini és Nacer Chadli is a kezdőcsapatban kapott helyet.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, s a brazilok hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, a nyolcadik percben Thiago Silva kapufát is elért, többször is zavart volt a védelem, Courtois-nak sok volt a dolga. Ennek fényében teljesen váratlanul jött a belgák vezető gólja, amelytől megváltozott a játék képe. Innentől kezdve az európai csapat többször is kontrából veszélyeztetett, s egy ilyen után megduplázta előnyét. A brazilok - akik a vb korábbi szakaszában mindössze egy gólt kaptak - támadtak, de nem találták a rést a belga védelmen, mindig volt egy fej vagy láb, amely blokkolta a próbálkozásaikat, illetve Courtois is nagyokat védett.

A szünet után beszorította riválisát a brazil csapat, de hiába dolgozott ki helyzeteket, nem volt szerencséje, és egy lehetséges büntető kapcsán a videobíró sem segített rajta. A belgák fegyelmezetten védekeztek, Courtois is mindig a helyén volt, a dél-amerikaiak szövetségi kapitánya, Tite pedig becserélte Firminót és Douglas Costát is, hogy segítsék a támadásokat. A szórványos belga ellentámadások sok veszélyt hordoztak magukban, újabb gól azonban nem született belőlük. Miután Renato Augusto a beállása után három perccel szépített, a brazilok mindent elkövettek az egyenlítésért, ziccereket is kidolgoztak, de nem tudtak élni a lehetőségekkel. Az ellenfél leginkább csak az eredmény tartására törekedett, Neymar lövését pedig a 93. percben Courtois bravúrral szögletre mentette, így maradt a 2-1 a belgák javára.

Az ötszörös világbajnok brazil gárdának 15 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata szakadt most meg.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk vagy küldjön róla fotót, akár névtelenül is: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu