Két SZoESE győzelem a budapesti Vivicittá Városvédő Futáson

Horváth György Félmaratonon, Jacsev Sámuel 10 km-en győzött.

Tetszünk, ugye? Akkor lájkolj minket!

A Budapest Sportiroda talán a legrégebbi hagyományokkal rendelkező versenye a Vivicittá Városvédő Futás. A SZoESE két futóval képviseltette magát a hétvégén. Mindketten először indultak a „Szeresd a várost!” örökérvényű mottójú monstre eseményen.

Reggel 9 órakor rajtolt a félmaratoni mezőnye. Gyuri magabiztosan kezdett bele a kilométerek „gyilkolásába”. Egy hete Pozsonyban lett második ezen a távon és úgy érezte, hogy maradt még a tankban. Kétszemélyes élboly alakult ki, a BEAC-os, maratonon olimpikon Csere Gáspár tartott vele, de csak 14 kilométerig. Ott a szombathelyi fiú iramot váltott és a kezdeti kis előny folyamatosan hizlalva 68:34-es idővel győztesként ért célba. Ideje éppen egy másodperccel lett több a Pozsonyban teljesítettnél.

Délután 13 órakor indították a 10 km-t. Samu lendületesen kezdett, remélve, hogy egy jó időt sikerül majd összehozni, a mezőny többi tagja azonban nem nagyon akarta kivenni a részét a vezetésből. Így 3 km-nél iramot váltott és kb. 30 m-es előny birtokában élvezte a rá háruló szurkolói figyelmet és biztatást. A tervezett jó idő lehetősége így elszállt, a végén még belepörgetett, nehogy meglepetés érje és 33:19-el magabiztos Rajt-cél győzelmet aratva megszerezte a SZoESE aznapi második sikerét.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk vagy küldjön róla fotót, akár névtelenül is: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu