Hétfőn Budapesten írták alá azt a megállapodást, amelynek keretében a 75 év feletti idősek kommunikációját segítik a mindennapokban. A Segítő Kezek modellprogramjában Kisvárda és a főváros V. kerülete mellett Szombathelyen is 20-20 okostelefont kapnak a rászorulók. Az új lehetőséggel megtanulhatják az internet, a skype használatát is. Ezenkívül vészjelző karperecet is kapnak, amely méri a vérnyomást, és képes jeleket küldeni az orvosoknak. Bűncselekmény esetén pedig a rendőrséget is értesíti az eszköz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!