A NASA Jupiter körül keringő űrszondája megküldte első képét a naprendszer legnagyobb bolygójáról, amit 4,1 millió kilométerről fényképezett.
A képen a Jupiter mellet három holdja látszik, a Io, Európa, Ganümédész, a negyedik hold lemaradt róla.
A kép azért ilyen távoli, mert az űrszonda egy elliptikus pályán kering a gázóriás körül. A nagyfelbontású képek hamarosan érkeznek, az igazán nagy durranás viszont augusztusban lesz, amikor 4,1 kilométerre lesz a bolygótól, és ezzel belép a légkörébe.