Embertelen: ilyen rossz körülmények között tartottak két kutyát Vas megyében - most új, jobb gazdit keresnek

A szombathelyi székhelyű Fekete István Állatvédő Egyesület Facebook-oldalán akadtunk rá Vacak és Benji történetére. Hihetetlen, hogy 7-8 évig, büntetlenül, ilyen körülmények között, láncra verve tartanak kutyákat. Aki ennek ellenére még bíznak bennünk, és örülnek és puszit osztanak és csóválnak és szeretnek...

Vacak és Benji

Nehéz ilyenkor megfogalmazni a gondolatokat... Egy kis település kis kertjének kis lakói voltak. A gazdájuk meghalt, aki az elmondások szerint nem bánt velük kesztyűs kézzel, majd a gazdi felesége gondozta őket, aki aztán kórházba került és nem tudott tovább foglalkozni velük.

Fekete István Állatvédő Egyesület - Szombathely fotója
Fekete István Állatvédő Egyesület - Szombathely fotója
Fekete István Állatvédő Egyesület - Szombathely

Hetekig a jóindulatú szomszédok etették őket, mire végül segítséget kértek tőlünk.

Vacak (fekete), elmondások szerint 7-8 év körüli. Kb fél méteres összetekeeedett láncon élt ki tudja hány és hány éven keresztül, amíg a szomszédok hosszabbra nem cserélték. Elbújni nem tudott sem a nap, sem az eső elől. Hány és hány év telhetett úgy el, hogy a puszta földön kellett aludnia... hány hosszú év egy lámc végén, ahonnan soha nem volt elengedve... egyik szemére teljesen vak. Egy régi ellátatlan sérülés miatt megvakult. Állatorvos sohasem látta és túl sok emberrel sem volt kontaktja.

De ő mégis bízik bennünk, és örül és puszit oszt és csóvál és szeret!

Kicsi Benji helyzete sem jobb. Ő kb 3 éves. Azóta él egy ketrecbe bezárva. Az egyik unoka állítólag pár hetente kiengedte néha, de amúgy egy méter x két méteres lomos ketrecbe volt bezárva. Ő is kitörő örömmel fogadott minket mikor végre kiszabadítottuk. Számunkra felfoghatatlan, belegondolni ebbe a rengeteg láncon töltött és bezárt évre. Fázni, éhezni, szomjazni éveken keresztül és várni, várni arra gyarló emberre, hogy szeresse. Szégyenlem magam emiatt...

Gazdit és jobb életet keres ez a két tündéri kutyus. Megígértük nekik, hogy soha többet nem kell nélkülözniük!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Könnyű