Budai Zoltán turisztikai helyettes államtitkár Bükfürdőn hirdetett eredményt a Széchenyi Terv Turizmusfejlesztési Program - Egészségturizmus alprogram keretében kiírt pályázatokról.
A termál- illetve gyógyfürdők, valamint a kapcsolódó szálláskapacitás fejlesztésére beérkezett támogatási kérelmekről -a szakmai bíráló bizottság javaslatai alapján - Matolcsy György gazdasági miniszter harmadik alkalommal hozott döntést. Az állami támogatást nyert hét gyógy- és termálfürdő fejlesztési pályázat és egy szálláshely-fejlesztés összesen közel 4,55 milliárd forintot kapott. A beruházások összértéke mintegy 10,8 milliárd forint.
A Büki Gyógyfürdő mint hazánk egyik legnagyobb hírű gyógyturisztikai helyszíne, a fedett fürdő bővítésére és a fürdő rekonstrukciójára kért a Széchenyi Tervből támogatást. A jelenleg 19 medencével, gyógyászati részleggel, gyógykempinggel, konferencia-központtal rendelkező, évi 840 ezer fő feletti vendégforgalmat produkáló gyógyfürdő egészségturisztikai célú komplex fejlesztése kapacitásbővítésre, a szolgáltatási paletta bővítésére és a szolgáltatások minőségének javítására irányul. A sajátos jellegű gyógyvízre való tekintettel kiemelkedő fontosságúnak tartják a gyógyászati szolgáltatások fejlesztését, és az osteoporosisban szenvedők gyógyvízen alapuló kezelését.
A teljes beruházási összeg 2,033 milliárd forint, melyhez a Gazdasági Minisztérium 1 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást ad. A fejlesztés hatására 23 új munkahely létesül.
Bükfürdőn valósul meg a Hungária Golf Ingatlanforgalmazó-Fejlesztő Kft. egészségség-turisztikai központ létesítésére irányuló fejlesztése is, mely várhatóan jól kiegészíti majd a kibővült fürdő szolgáltatásait. A tervezett beruházás tárgya egy kb. 2000 négyzetméter nagyságú központ létesítése a Birdland Golf és Country Club keretében, amelynek európai szintű legfontosabb szolgáltatásai: a termálvíz tulajdonságaival összhangban levő gyógyszolgáltatások, valamint golf és fitness.
A beruházás összértéke 1,572 milliárd forint, melyet 43,5 százalékban, 685,36 millió forinttal támogat az állam. A fejlesztések 41 új munkahelyet teremtenek.
Fedett, trópusi jellegű fürdőkomplexum építését tervezi a Szentgotthárdi Termál Fürdő Kft, ezzel a szinte egyedülálló szolgáltatással (Debrecenben terveznek hasonlót) jelentősen hozzájárul a hazai kínálat színesítéséhez. Az újonnan épülő, az év 365 napján üzemelő fedett építmény teljes alapterülete 5400 m2. A 4000 m2-es medencetérből 1400 m2 a vízfelület (úszómedence, tanmedence, gyermekmedence, kis- és nagy élménymedence, őrült folyó, örvénymedence, 2 pezsgőmedence és merülőmedence), amit szaunaház, fitnessközpont, orvosi szárny és vendéglátó egységek egészítenek ki. Az épület környezetében kialakításra kerül egy dísztó parkkal. A pályázó célja, hogy az európai szintű termálpark megvalósítása után egy második ütem során négycsillagos termálhotel építését kezdje meg.
Krámer