Felújított üzemek a Vasi Volánnál

A Vasi Volán az elmúlt 15 évben elsősorban az autóbusz-rekonstrukcióra és –vásárlásra fordította a pénzét, miközben létesítményeinek állapota nagyon leromlott.

Az ünnepséget Kalmár Attila, a Vasi Volán igazgatóságának elnöke nyitotta meg. Mint mondta, a társaság 2002-ben fogadta el a rekonstrukciós programot, s már ebben az évben megkezdődött az épületek felújítása.  

A társaság azonban nemcsak a szombathelyi, de a sárvári műhelyeket, a szociális épületet, illetve a körmendi autóbusz-állomást is korszerűsítette.
A szombathelyi telephely 293,4 millió, a sárvári 59,9 millió, a körmendi buszállomás 10 millió forintból valósult meg. A beruházást a saját forrás mellett hosszú lejáratú beruházási hitelből, illetve az Energiatakarékossági Hitel Alap pályázatán nyert kedvezményes kamatozású hitelből fedezték.

Tóth Andor vezérigazgató a megye vidéki tömegközlekedésének helyzetéről beszélt. Térségünkben a helyközi személyszállítás alacsony hatékonyságú, mivel sok az aprófalvas és a zsáktelepülés. Emellett a férőhely alacsony kihasználtságához a sűrű vasúthálózat is hozzájárul.  Így ezeken a vonalakon nagy a veszteség.

Az igazgató elmondta, gazdálkodásuknak három fő területe van: az autóbusz-rekonstrukció és -vásárlás, melynek keretében önkormányzati és állami hozzájárulással újítottak fel és vettek járműveket; a bér- és keresetfejlesztés, melynek legújabb állomásaként a hét elején megállapodást írtak alá a dolgozók képviseletével; végül a létesítményrekonstrukció.

A műhelyek korszerűsítésével a társaság nemcsak a szigorodott jogszabályi kötelezettségeknek tesz eleget, hanem energiát spórol (a fűtési rendszer, a világítás korszerűsítéséből és a létesítmény-fenntartási költség megtakarításából körülbelül 40 millió forint évi megtakarítással számolnak), de ennél is fontosabb, hogy a dolgozóknak nem kell többé nap mint nap belélegezniük a mérgező gázokat, hiszen új szellőzőrendszert is építettek.

Prof. dr. Katona Tamás, a Pénzügyminisztérium politikai államtitkára az európai színvonalhoz való felzárkózás jelentőségét méltatta, majd az országban megvalósuló autópálya-építésekről beszélt. Mint mondta, „tinédzserkorú buszokkal járunk”. Ez nem is lenne baj, hiszen például Svédország tömegközlekedési eszközei is hasonló korúak, csakhogy azok sokkal „tartósabbak”.

A beszédek után elismeréseket adtak át a volános dolgozóknak, majd az államtitkár átvágta a nemzetiszínű szalagot, átadva ezzel a létesítményt.

Végül Szombathely (a Volán legnagyobb megrendelője) nevében dr. Ipkovich György mondott pohárköszöntőt. A megjelent társ volántársaságok vezérigazgatóit, a jobb és baloldali önkormányzati és országgyűlési (Sági József és Szabó Lajos) képviselőket, a munkában részt vett cégek képviselőit és a dolgozókat ezután állófogadás várta.

A busztársaság referenciájaként az érdeklődők megnézhették az Országos Mentőszolgálat eset-rohamkocsiját, a Sága konténeres pulykaszállítóját, és egy vadonatúj csuklós buszt is. 

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Közélet