Így aztán röpke három óra alatt abszolválták a 2002-2006-os ciklus nyitó közgyűlésének 11 napirendi pontját - pedig két ízben fél-fél órás szünetet is tartottak...
A közgyűlés hivatalos megkezdése előtt fél órával a házasságkötő-teremben dr. Szabó András, a helyi választási bizottság elnöke ismertette az október 20-i választások eredményét, majd a következő négy évre megválasztott önkormányzati képviselőknek, kisebbségi képviselőknek és a polgármesternek átadta megbízó levelüket. Ezután a szépszámú vendégsereg felhömpölygött a nagyterembe, ahol a testület korelnöke, Heigl István köszöntötte a rendszerváltás óta negyedik szabadon választott szombathelyi önkormányzat tagjait.
A szokásokhoz híven most is a legfiatalabb képviselő olvasta elő a polgármesteri eskü szavait. Ipkovich György egészen az utolsó sorig tisztán, szépen, érthetően ismételte az Ágh Péter (Fidesz) által olvasottakat, ám az "Isten engem úgy segéljen!" helyett azonban tisztán, érthetően az "Esküszöm" formulát választotta. A polgármester után a testület, illetve a kisebbségek képviselői tettek esküt - s váltak ezzel hivatalosan is képviselővé. Az ünnepélyességet fokozta a város két országgyűlési képviselője, Hankó Faragó Miklós (SZDSZ) államtitkár és Sági József (Fidesz), akik ugyancsak szükségét érezték, hogy beszédet intézzenek az egybegyűltekhez. Még szerencse, hogy a napirenddel kapcsolatban Rettegi Attila frakciója kifogásait kezdte sorolni, így például bejelentette, hogy továbbra is ragaszkodnak a tisztségviselői beszámolók délután 5 órai kezdéséhez. (A fideszes politikus a munkába járók információéhségére hivatkozott, a polgármester viszont arra, hogy "terveik szerint" eztán a közgyűlések akár délután 2-ig véget érhetnek, igazán fölösleges vóna a beszámolók miatt ötkor újra összegyűlni... A testület kétharmada az utóbbi álláspontot támogatta.)
Rettegi Attila az SzMSz módosítás javaslat áttanulmányozása érdekében egy fél óra szünetet kért. (Ebben a félórában aztán meg tudott lógni mindenki, aki nem volt kénytelen az érdemi munkát is végigülni.) A szünet után már fel sem merült a kétfős frakciók, vagy a bizottsági struktúrák átalakítása ellen érdemi kifogás. Megválasztották az alpolgármestereket is: Csermelyi András 23, Feiszt György pedig 21 szavazatot kapott - s kis híján lefejelte a "szavazatkijelző" táblát, mikor új helyét készült elfoglalni.
Nem maradunk tanácsnoktalan...
Az előző ciklusban kipróbált tanácsnoki rendszernek búcsút mondott a szombathelyi közgyűlés, "megtisztelő címként" azonban - ahogyan 1990 és 1998 között már működött - újra lesz tanácsnoka a testületnek. A civil és társadalmi szervezetekkel való kapcsolattartásra Gombás Endrét kérte fel a képviselők kétharmada. (Hárman ellenezték, heten tartózkodtak a szavazásnál.)
Egyhangúlag megszavazta a testület a polgármester havi bruttó 467 ezer, és az alpolgármesterek havi bruttó 396 ezer forintos illetményét. (Ez ugyanannyi, mint az előző tisztségviselőknek volt) Ugyancsak egyhangú döntés eredménye, hogy Szabó Gábor és Prugberger Emil hat havi illetményüknek megfelelő összeggel búcsúzzanak hivataluktól. (Három havi kötelező, plusz három adható.) Egyöntetűen bízták meg a képviselők az ügyrendi bizottságot a képviselői vagyonnyilatkozatok begyűjtésével.
A bizottságok összetétele
Az egészségügyi bizottság elnöke Prugberger Emil, tagjai: László Győző, Kővári Attila.
A gazdasági bizottság elnöke Szűcs Gábor, tagjai: Fejes Tibor, Molnár Miklós, Vígh Gábor, Csinger Péter, Horváth Zsolt, Marton Zsolt, Gyebrovszki János.
A kulturális bizottság elnöke Horváth György, tagjai: Abajkovics Péter, Németh István, Pavelkovits László, Eck-Varga Zsuzsanna, Ágh Péter.
A lakásbizottság elnöke Kővári Attila, tagjai: Soós József, Abajkovics Péter.
Az oktatási bizottság elnöke Vargha Károly, tagjai: Abajkovics Péter, Németh István, Eck-Varga Zsuzsanna, Rettegi Attila, Heigl István, Zielbauer György.
A költségvetési bizottság elnöke: Fejes Tibor, tagjai: Soós József, Horváth Zsolt, Gombás Endre.
A sportbizottság elnöke Pavelkovits László, tagjai: Tóth Kálmán, Fejes Tibor, Prugberger Emil, Böröcz Miklós.
A szociális bizottság elnöke Gyebrovszki János, tagjai: Vargha Károly, Zielbauer György, Heigl István.
Az ügyrendi bizottság elnöke (mert - ahogyan a polgármester fogalmazott - "a jogászok szerencsére kivesztek a testületből") László Győző, tagjai: Eck-Varga Zsuzsanna, Rettegi Attila, Németh István.
A városfejlesztési bizottság elnöke Soós József, tagjai: Vargha Károly, Kővári Attila, Szücs Gábor, Böröcz Miklós, Molnár Miklós, Vígh Gábor, Gombás Endre.
Az idegenforgalmi szakmai bizottság elnöke Tóth Kálmán, tagjai: Horváth György, Marton Zsolt, Ágh Péter, Gyebrovszki János.
A környezetvédelmi szakmai bizottság elnöke Magyar József, tagjai: Horváth György és László Győző.
Három szakmai bizottság - a közbeszerzési, a bűnmegelőzési, valamint a média - elnökét és tagjait a következő közgyűlésen választják meg, mert ezekről még további egyeztetésekre van szükség.