Az elnök elmondta, hogy az október huszadikai önkormányzati választásokon az országban egyedülálló módon a polgári oldalnak szavaztak bizalmat a megye választópolgárai. Ez azonban csak annyit jelent, hogy több fideszes politikus került a közgyűlésbe, mint szocialista, és nem jelenti automatikusan azt, hogy újra Markó Péter a közgyűlés elnöke. A Vas megyei Fidesz vezetés szerint az MSZP a jobboldali többség ellenére meg akarta szerezni az elnöki pozíciót Farkas Jánosnak, ezért megkörnyékezték a fideszes politikusokat. Markó Péter elmondása szerint öt olyan esetről tud, amikor pénzt és pozíciót ajánlottak fel Fideszes képviselőknek, ha az MSZP jelöltjére szavaznak.
Mint mondta, a második szavazáson azért voksoltak Pajor András fideszes választási bizottsági tag előtt a jobboldali képviselők, hogy ezzel is elkerüljék a későbbi gyanúsítgatásokat. Kovács Ferenc ugyanakkor hozzátette: a képviselőknek joguk, de nem kötelességük, hogy titkosan szavazzanak. Szerintük semmilyen törvényt nem sértettek meg, a képviselők csak magukat védték.
Markó Péter közölte: ők először Bauer Károlyt a Vas megyei Önkormányzatokért Egyesület képviselőjét kérték fel a közgyűlés alelnökének, de ezt az egyesület vezetése elutasította. Az elnök szerint ezzel becsapták a választókat, hiszen egyértelműen letették a voksukat egy párt mellé, és azzal, hogy nem fogadták el az alelnöki helyet, nem tudják teljesíteni a választási ígéreteiket.
A megyei közgyűlés jövőjéről is esett szó: megtudtuk, hogy jövőre egyel több bizottság dolgozik majd a közgyűlésben. A pénzügyesek túlterheltsége miatt a közbeszerzéseknek külön bizottságot kívánnak létrehozni.