Bár külsőleg "műemlék jellege" van a toronynak valójában nincs műemlékké nyilvánítva. Gazdája - a Vasi Víz Rt. - kéthavonta kitakarítja, pótolja a vandálok által kitört üvegeket. Legalsó részében iratokat tárolnak, a vasbetonból készült víztároló medence viszont teljesen üres.
Nem igaz az a híresztelés, hogy a víztorony életveszélyes, de valóban a látogatók biztonsága miatt tartják zárva. A magas toronyba vezető csigalépcső rendkívül szűk és nincs megoldva a víztároló biztonságos elkerítése a látogatók elől. Pedig a torony tetejéből gyönyörű a panoráma. Nem csak a várost lehet megnézni, hanem a környező dombokat, hegyeket is.
Érdeklődők, befektetők akadtak az elmúlt években. Láttak fantáziát a toronyban, de eddig még mindenki elállt a vételtől. Nem is a vételárat sokallták, inkább a felújítás költségeit, ami kb. 120 millió forintot emésztene fel. A legtöbben egyébként panoráma kávézót nyitottak volna az átalakított víztoronyban. Komoly külföldi érdeklődő eddig még nem volt.
Zsebők Györgyi azt is elmondta, hogy az építmény körüli park városi tulajdon, így az nem "jár" a víztorony mellé.
A torony hasznosításáról nem csak a befektetők, hanem két építészhallgató is elgondolkodott. Mindketten a szombathelyi víztorony lehetséges átalakításból írták szakdolgozatukat.
Érdekes elem, hogy Kiss Dániel már 1997-ben a víztoronyba álmodta azt, ami 2002-ben a Tófürdőn megvalósult. Számára fontos szempont volt, hogy az új használati funkció, ha csupán gondolatilag is, de némiképp őrizze meg az épület "víztoronyságát". A kiválasztott funkció egy olyan élményfürdő lett volna, amely miden réteg és korosztály számára használható. Tervében a tartálytérben meleg, illetve langyos vizű medence kapna helyet különböző extrákkal ellátva: vízsugarak, hullámok, buborékok, fények, hangeffektusok, érdekes térobjektek, stb. Alá kiszolgáló helyiségeket (öltözők, zuhanyzók, szauna), illetve különböző vendéglátóipari egységeket tervezett (cukrászda, étkező, kávézó, bár, játékterem). Az épületet körülölelő park pedig a gyönyörű környezetet biztosítaná.
Mivel a kupolába tartó csigalépcső középületszerű használatra nem alkalmas, ezért a tervező ennek helyére 4, illetve 6 személyes liftet tervezett. Látvány szempontjából mindenképpen különleges lett volna az a víztoronyba tolató döntött üveghasáb, amely lépcsőházként funkcionált volna.
Ötletek tehát vannak, csak befektető kellene. Hogy nem lehetetlen dolgokat gondoltak ki az építészek, azt az is bizonyítja, hogy azóta az ország más városaiban tényleg hasonló dolgokra kezdték el használni a víztornyokat, Siófokon például ott működik a város turinform irodája.
És végül: kár, hogy a szombathelyi főépítészi irodában egy példány sem őriznek a két építész terveiből...