Több holttestet találtak a Duna Ercsi alatti szakaszán, értesült a Magyar Nemzet. Ercsi 29 km-re van Budapesttől. Azt még nem lehet, tudni, hogy bizonyosan a Hableány tragédiájának áldozatait találták-e meg, az azonosítás most is tart. Jelenleg 158 rendőr keresi a dunai hajóbalesetben eltűnt 21 főt.
A Margitszigetnél reggel óta tartanak az előkészületek az esetleges merülésre, a magyar, osztrák és dél-koreai, 37 fős mentőcsapatok közül az utóbbiak fontolgatják a merülést a még mindig életveszélyes, de apadó Dunába. A roncs egyébként folyamatosan mozog, eddig egy métert mozdult el déli irányba.
A Viking szállodahajó múlt hét szerda este borította fel az előtte közlekedő Hableányt, amely hét másodperc alatt süllyedt el. A sétahajón összesen 35 ember volt, 2 fős magyar személyzet, valamint 33 dél-koreai turista. A baleset után hét embert kimentettek a vízből, illetve további hét ember holttestét találták meg a baleset estéjén.
A Viking kapitányát letartóztatták, de 15 milliós óvadék lefizetése esetén szabadlábra helyezhetik
Szabadlábon védekezhet a Viking hajóskapitánya, ha kifizeti a 15 milliós óvadékot 2019. June 03. 09:53 . Az esetleges szabadlábra helyezés lehetőségét az ügyészsége megfellebbezte.
Összefoglaltuk, hol tartanak a vizsgálatok.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!