Összesen 190 millió forint tisztázatlan eredetű készpénzt találtak a Központi Nyomozó Főügyészség munkatársai a Pénzügyminisztérium egyik tanácsosánál, ami állítása szerint nyugdíjba vonult édesanyja pénze – írja a 24.hu .
Április végén a Központi Nyomozó Főügyészség több helyen hajtott végre egy időben összehangolt eljárást, az akcióban 150 ügyész és rendőr vett részt. Hivatalos személyektől ekkor több mint kétszázmillió forint készpénzt, hatvanmillió forint összegű értékpapírt foglaltak le gépjárművek és ingatlanok mellett.
A 24.hu most arról számolt be, hogy a lefoglalt pénz nagy részét, 190 millió forintot egy, a Pénzügyminisztériumban dolgozó kormánytanácsosnál találtak meg. Az illető széfjében 3,5 millió forintot, közel tízezer amerikai dollárt, és több mint nyolcezer eurót találtak. A kormánytanácsosnál trezorkulcsokat is találtak, ezekről azt mondta, hogy a hozzájuk tartozó széfeket apósa, anyja és az ő nevén bérelték.