A vádirat szerint a vádlott és a sértett között a sértett 12 éves korától, 2016 évtől kezdődtek a konfliktusok, amiket a vádlott rendszeresen tettlegesen oldott meg, több esetben megpofozta a kiskorú sértettet. Az egyik alkalommal, egy vita hevében a vádlott ellökte a gyermeket, aki elesett, majd a vádlott megrúgta az előle a földön ülve, hátrafelé csúszva menekülni próbáló sértettet - közölte a Vas Megyei Főügyészség.
A vádlott megtorló jellegű büntetéseket is alkalmazott a sértettel szemben, volt, hogy a nyaralás idején kukoricán térdepeltette a teraszon, és előfordult az is, hogy a sértett nem kapott vacsorát, és a földön kellett aludnia.
A sértett szeretett volna kenyeret vásárolni egy nap a tőlük különélő édesanyjának, azonban a vádlott nem engedte el, bezárta a kaput, eltette a kulcsot, majd amikor a sértett kiabálni kezdett, befogta a száját és belökdöste a házba. Többször előfordult, hogy a vádlott kizárta az otthonából a sértettet, akinek a házhoz nem volt kulcsa és ilyenkor az édesanyjánál keresett menedéket.
Az egyik este 2019 júniusában, amikor a vádlott nem engedte be a házba a sértettet, mert késve ért haza, a sértett ismét édesanyjához fordult, azonban egy idő után újra megpróbált hazamenni. A vádlott ekkor beengedte a sértettet, akitől elvette az esernyőt, majd azzal fejbe akarta őt ütni. A sértett kitért az ütés elől, a szobájába ment, ahová a vádlott követte őt, majd ütlegelni kezdte az esernyővel. Az ágyon fekvő sértett megpróbálta eltakarni a kezeivel a fejét és az arcát, miközben a vádlott tovább ütötte a fejét és a bordáit. A vádlott egy idő után letette az esernyőt és többször pofon ütötte a sértettet, majd egy óra múlva ismét visszatért a sértett szobájába és újra megütötte őt.
Az édesanyja vitte a sértettet másnap kórházba, ahol kiderült, hogy a vádlott súlyos sérülést okozott neki.
A Szombathelyi Járási Ügyészség felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását és a felfüggesztés tartamára a vádlott pártfogó felügyeletének elrendelését indítványozta.