Inkább börtönbe vonulnak, de nem fizetnek a notórius tartozók

Néhány ezres és milliós nagyságrend miatt is ülnek vas megyei elítéltek a börtönben. Tavaly több mint hatszáz esetben hozott ítéletet – pénzbírság befizetésének elmulasztása miatt - a megyei bíróság. Az esetek mintegy 20 %-ban az ítélet kihirdetése után sem fizették meg a tartozást, a börtönbe vonulás napján azonban az adósok fele meggondolta magát és törlesztett - mondta el rádiónknak dr. Laky Ferenc a Vas megyei bíróság elnöke.
adó 1% nyugat.hu 2025

Segítsd a szabad újságírást helyben is! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A szabad sajtót egyre több támadás éri, és a világot ellepik a hamis hírek. Támogassatok minket adótok 1 százalékával, hogy egy olyan országban élhessetek, ahol gyakorolhatjátok a jogaitokat.
Tovább a felajánláshoz!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hírek