Miután olyan információk birtokába kerültünk, hogy egyes, a Savaria Plaza kiadatlan üzlethelységei iránt érdeklődő cégek valamilyen oknál fogva nem kaptak választ megkeresésükre, utánamentünk a dolognak: vajon tényleg saját sírját ássa a bevásárlóközpont, vagy valaki csak feketíteni próbál? Első körben Korponay Balázs igazgató nem tudott érdemben válaszolni, hiszen mint mondta: abban a kérdésben, hogy ki kaphat meg egy üzletet a komplexumban, nem ő az illetékes, hanem az angol tulajdonos.
Kérdéseinket azonnal továbbította az illetékeseknek, s örömünkre azok hamar meghallgatásra találtak noha búsultunk is kicsit, hiszen az e-mailben küldött sajtóközlemény nem konkrét kérdéseinkre válaszolt. Helyette óvatos fogalmazással találkoztunk: a Savaria Plaza megnyitása óta mindig is hátrányosabb helyzetben volt, mint az országban található másik 15 Plaza bevásárlóközpont. Az új tulajdonos az átvétel óta azon dolgozik a Jones Lang LaSalle Ingatlan Szaktanácsadó céggel együttesen, hogy az épületbe ismert kereskedőket és szolgáltatókat nyerjenek meg. Ennek érdekében tavaly megnyitott a Brendon gyermekáruház, míg jelenleg egy élelmiszerlánccal folynak a tárgyalások. Pozitív jel, hogy folyamatosan vannak érdeklődők az üzlethelyiségek iránt, ugyanakkor a tapasztalat azt mutatja, hogy ezen bérlőjelöltek inkább kivárják, amíg egy-két nagyobb üzlet megnyit.
Megpróbálnak alapvető stratégiát váltani
Hogy fényt derítsünk az óvatos szavak miértjére, telefonon megkerestük hát a
Savaria Plaza és a tulajdonos között mintegy láncszemként funkcionáló Jones Lang
LaSalle vállalatot, ami többek között tanácsadást is folytat kereskedelmi
ingatlanok, üzlethelyiségek bérbeadására vonatkozóan, és így a szombathelyi
bevásárlóközpont bérbeadásait is kezeli. Kérdéseinkre a cégnél tanácsadói
munkakörben dolgozó Simon Rita válaszolt.
Igaz, hogy voltak olyan cégek, amik nem kaptak választ,
pedig vettek volna ki helyiséget a plázában? Ami megkeresés eljut hozzánk, arra mind válaszolunk. Az megeshet, hogy kicsit elhúzódik a döntési procedúra, és beletelik 1 hétbe, míg válasz érkezik.
Ki a döntéshozó, aki arról határoz, mely üzletek kaphatnak végül helyet? Mennyi érdeklődő volt mostanában? Merthogy az élelmiszer-lánccal még folynak a tárgyalások. Mi a jellemző, hol szokott esetenként elakadni a dolog a leendő
bérlőkkel? Ez mit jelent? Azért is kérdem, mert most szembetűnően olyanok vannak a
plázában, akik mind-mind országos hálózatot működtetnek: Alexandra Könyvesbolt,
Brendon Babaáruház, Cinema City.. Ez változni fog? |
Vonatkozó írások:
Savaria Plaza: francia üzemeltető, frankóbb kilátások?
A plázából nem lesz magtár vagy SZTK