Stratégiát váltana a Savaria Plaza angol tulajdonosa

Volna, aki kivenné a körmendi úti komplexum üzlethelyeinek valamelyikét, azokban mégis az üresség az úr. Miért?

Miután olyan információk birtokába kerültünk, hogy egyes, a Savaria Plaza kiadatlan üzlethelységei iránt érdeklődő cégek valamilyen oknál fogva nem kaptak választ megkeresésükre, utánamentünk a dolognak: vajon tényleg saját sírját ássa a bevásárlóközpont, vagy valaki csak feketíteni próbál? Első körben Korponay Balázs igazgató nem tudott érdemben válaszolni, hiszen mint mondta: abban a kérdésben, hogy ki kaphat meg egy üzletet a komplexumban, nem ő az illetékes, hanem az angol tulajdonos.

Kérdéseinket azonnal továbbította az illetékeseknek, s örömünkre azok hamar meghallgatásra találtak – noha búsultunk is kicsit, hiszen az e-mailben küldött sajtóközlemény nem konkrét kérdéseinkre válaszolt. Helyette óvatos fogalmazással találkoztunk: „a Savaria Plaza megnyitása óta mindig is hátrányosabb helyzetben volt, mint az országban található másik 15 Plaza bevásárlóközpont. Az új tulajdonos az átvétel óta azon dolgozik a Jones Lang LaSalle Ingatlan Szaktanácsadó céggel együttesen, hogy az épületbe ismert kereskedőket és szolgáltatókat nyerjenek meg. Ennek érdekében tavaly megnyitott a Brendon gyermekáruház, míg jelenleg egy élelmiszerlánccal folynak a tárgyalások. Pozitív jel, hogy folyamatosan vannak érdeklődők az üzlethelyiségek iránt, ugyanakkor a tapasztalat azt mutatja, hogy ezen bérlőjelöltek inkább kivárják, amíg egy-két nagyobb üzlet megnyit.”

Megpróbálnak alapvető stratégiát váltani
Hogy fényt derítsünk az óvatos szavak miértjére, telefonon megkerestük hát a Savaria Plaza és a tulajdonos között mintegy láncszemként funkcionáló Jones Lang LaSalle vállalatot, ami többek között tanácsadást is folytat kereskedelmi ingatlanok, üzlethelyiségek bérbeadására vonatkozóan, és így a szombathelyi bevásárlóközpont bérbeadásait is kezeli. Kérdéseinkre a cégnél tanácsadói munkakörben dolgozó Simon Rita válaszolt.

– Igaz, hogy voltak olyan cégek, amik nem kaptak választ, pedig vettek volna ki helyiséget a plázában?
– Ami megkeresés eljut hozzánk, arra mind válaszolunk. Az megeshet, hogy kicsit elhúzódik a döntési procedúra, és beletelik 1 hétbe, míg válasz érkezik.

– Ki a döntéshozó, aki arról határoz, mely üzletek kaphatnak végül helyet?
– Az angol tulajdonossal egyeztetve történnek a bérbeadások..

– Mennyi érdeklődő volt mostanában?
– Öt cég jelentkezett csak ebben az évben. Nagyon sok esetben azonban az élelmiszerlánctól teszik függővé, hogy bejönnek-e a házba van sem. Érdeklődés tehát van, csak mindenki kivár.

– Merthogy az élelmiszer-lánccal még folynak a tárgyalások.
– Igen, körülbelül fél éve.

– Mi a jellemző, hol szokott esetenként elakadni a dolog a leendő bérlőkkel?
– Rendszerint ott, hogy nem tudunk megegyezni, mert annyira alacsony bérleti díjig már mi sem vagyunk képesek lemenni, hogy erre igent mondjunk. Jelen pillanatban megpróbálunk alapvető stratégiát váltani, és másképp közelíteni a jövőbeni bérlők felé.

– Ez mit jelent? Azért is kérdem, mert most szembetűnően olyanok vannak a plázában, akik mind-mind országos hálózatot működtetnek: Alexandra Könyvesbolt, Brendon Babaáruház, Cinema City.. Ez változni fog?
– A stratégiánkról egyelőre nem árulnék el részleteket, de az valóban elmondható, hogy kiemelt célunk a helyi vállalkozók megkeresése és megnyerése. A stratégia egyik eleme a bérleti feltételek kedvezőbbé tétele.

Vonatkozó írások:
Savaria Plaza: francia üzemeltető, frankóbb kilátások?
„A plázából nem lesz magtár vagy SZTK”

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Közélet