Szatír a buszpályaudvaron - Miért nem hívja senki a rendőrséget?

Maszturbáló, a nőket verbálisan zaklató férfi tűnik fel rendszeresen a szombathelyi Ady téren, a buszpályaudvaron. A rendőrséget azonban senki nem értesítette.

"Gyere ide kisanyám, jól megb...lak!" - invitálta egyik szemtanúnkat egy hajléktalan kinézetű férfi a múlt héten az Ady téren. A meglepett nő odafordult, és akkor vette észre, hogy a kacsintgató férfi a nemi szervével játszik. A 46 éves nő gyorsan odébbállt, de a jelenet ezen a héten is megismétlődött.

"Azt sem tudtam, hova nézzek zavaromban!" - mondta a hölgy, és arra a kérdésünkre, vajon értesítette-e a rendőrséget, csak a fejét csóválta. "Miért én hívjam? Nem akarok magamnak bajt. Meg különben is, beteg ember, nem árt senkinek."

A diáklányokat oktatásban is részesítené
Információink szerint a férfi rendszeresen feltűnik a buszpályaudvaron, a lángosos bódé és a váróterem közötti placc a "játéktere". Az egyik munkásbusz utasai közül többen is látták. Egyikőjük elmondta, hogy a férfi diáklányok előtt is lehúzza a sliccét és kéri a fiatalokat, hogy nézzék őt, sőt oktatásban is akarja részesíteni őket. Mint megtudtuk, az sem zavarja a szatírt, hogy ha más férfiak is vannak a közelben. Ez pedig egy újabb különös pont. Vajon a férfiak közül miért nem inti rendre senki a mutogatós bácsit? Vagy miért nem vesz senki annyi fáradságot, hogy tárcsázza a 107-es segélyhívószámot?

Amennyiben a férfi beteg, akkor már csak saját biztonsága érdekében is kezelésre szorul. Hiszen képzeljünk el egy hirtelenharagú apát, akinek a kislánya otthon elmeséli, hogy egy bácsi mit csinált mellette és mire kérte őt. A szatír jobb esetben lágyrészi sérülésekkel kerül kórházba, a rosszabb esetet pedig nem részleteznénk. De ebben az esetben az apukának is felelnie kell önbíráskodásért. Azok pedig, akik korábban szemtanúi voltak a szatír ténykedésének, de nem tettek ellene semmit, valószínűleg hangosan szörnyülködnének a történteken. Arról sem szabad elfeledkezni, hogy a gyerekek nagy része az ilyen irányú élményeit nem meséli el a szülőknek, mert ők szégyellik a történteket.

A pécsi egyetemi szatírról
Végezetül felidéznénk a pécsi egyetemi szatír idei történetét. A fiatalember folyosói önkielégítéssel kezdte a pályafutását, majd az egyetemisták közé vegyülve várta, mikor szállhat be úgy a liftbe, hogy rajta kívül csak egy lány legyen ott. Amikor ez sikerült, akkor maszturbálni kezdett a zavart és rémült egyetemista előtt, majd odébbállt. Később már nem elégedett meg azzal, hogy mások is látják, ezért a következő áldozatától azt követelte, hogy elégítse őt ki a liftben, közben pedig a lány mellét, fenekét és ágyékát markolászta. A tiltakozó, menekülni próbáló lányt végül fellökte. A szatír után hajtóvadászatot indított a rendőrség és sikeresen el is kapták. Mint kiderült, a már többször büntetett, 27 éves fiatalember tavaly szabadult a börtönből, ahova hasonló tettek miatt került. A visszaeső ellen szeméremsértés vétség, valamint szemérem elleni erőszak bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.

A nyugat.hu megkereste a Szombathelyi Rendőrkapitányságot, ahol megtudtuk: egyetlen bejelentés sem érkezett az Ady térről szatír ügyben. A közrendvédelmisek utoljára kb. egy hónapja kaptak bejelentést mutogatós férfiról, Oladból.

Kérjük Olvasóinkat, hogy amennyiben szatírral találkoznak, akkor először kerüljenek tisztes távolságba tőle, majd hívják a rendőrséget a 107-es hívószámon. Igyekezzenek megjegyezni az illető főbb azonosító jeleit, testi jellegzetességeket, ruházatot stb. Ez megkönnyíti a rendőrök dolgát, amennyiben a mutogatós kereket oldana.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Közélet