Megfojtotta gyermekét: letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

A nő a kisfiút rendszeresen felügyelet nélkül hagyva különböző környékbeli szórakozóhelyeken italozott. Így történt vasárnap is.

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

A közleményben azt írták, hogy a 34 éves német állampolgárságú nő az élettársával és kiskorú gyermekével 2021 októberében költözött Németországból Magyarországra.

A férfi időszakosan Ausztriában dolgozott, korábbi életközössége a gyanúsítottal megromlott. A nő ebben az időszakban a kisfiút rendszeresen felügyelet nélkül hagyva különböző környékbeli szórakozóhelyeken italozott.

A gyanúsított vasárnap egészen délutánig szintén alkoholt fogyasztott több sörözőben is, majd hazatért, és este "a légutak idegen tárggyal történő elzárásával" megfojtotta 11 éves gyerekét, holttestét a melléképületbe vitte, majd öngyilkosságot kísérelt meg.

A nőre az élettársa talált rá aznap este, amikor hazaért Ausztriából, és azonnal értesítette a mentőszolgálatot. A gyermekre másnap reggel szintén ő talált rá a melléképületben.

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség minősített emberölés miatt indítványozta a nő letartóztatását, amelyet a bíróság szerdán elrendelt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló