A kormány még tavaly augusztusban hozott egy rendeletet, amely megtiltotta a mobiltelefonok használatát az iskolákban, azonban a tárolás módjáról nem rendelkezett. A Belügyminisztérium az intézményekre bízta, hogy a házirendjükben határozzák meg az eszközök elvételének, őrzésének és visszaadásának szabályait. Sok helyen kreatív megoldások születtek: volt, ahol a diákoknak naponta új buborékfóliába kellett csomagolniuk a telefonjukat, míg máshol a portán kellett leadniuk a készülékeiket. Ezek a módszerek azonban hosszú távon nem bizonyultak hatékonynak.
Hónapokig bizonytalanság övezte a kérdést, de úgy tűnik, a Belügyminisztérium végül megtalálta a megoldást a diákoktól begyűjtött mobilok tárolására. A HVG információi szerint az elmúlt hónapokban több iskolába is egységes, szürke fémszekrények érkeztek, így a korábban használt borítékok és műanyag dobozok helyett most már biztonságosan, kulccsal zárható rekeszekben helyezhetők el a telefonok és egyéb elektronikai eszközök.
Ősszel a tankerület felmérte az igényeket, nekünk kellett jeleznünk, hány és milyen szekrényre van szükségünk. A beszerzést és a fizetést is ők intézték – nyilatkozta egy iskolaigazgató. Náluk a tárolók nem sokkal később meg is érkeztek, míg más intézmények csak hónapokkal később kapták meg őket, sok esetben előzetes értesítés nélkül. Akadnak azonban olyan iskolák is, amelyek még nem is hallottak erről a lehetőségről.
A fémszekrényekkel kapcsolatban eddig nem érkezett panasz, a visszajelzések szerint jó minőségűek. Minden egyes rekeszhez külön kulcs tartozik, emellett létezik egy főkulcs is arra az esetre, ha valaki elveszítené a sajátját. A tankerületi központok honlapján közzétett szerződések szerint a mobiltelefon-tároló szekrényeket a Sopronkőhida Kft. gyártja, vagyis az értékmegőrzők börtönben dolgozó fogvatartottak munkájával készültek. A 30 rekeszes fémszekrények darabja a lap számításai szerint mintegy 90 ezer forintba kerül.