Ahogy a naptár júniusra vált, az időjárás is igazi nyárias arcát mutatja: vasárnap már többfelé elérhetjük a 30 fokot - írja keddi előrejelzésében az Időkép. Bár szerda éjjel még érkezik egy hidegfront északnyugat felől, ez csak átmeneti lehűlést hoz csütörtökre, néhány fokkal mérséklődnek a maximumok, és többfelé megerősödik, helyenként viharossá fokozódik a szél.
Ezzel a fronttal azonban lezárul az északi áramlás időszaka. A hétvégétől délnyugatira forduló légmozgás egyre melegebb levegőt szállít a Kárpát-medencébe, így szombaton már az ország nagy részén 25 fok feletti hőmérsékletek várhatók. Június első napján, vasárnap pedig több helyen 30, sőt, a legmelegebb tájakon akár 31–32 fok is lehet.
A nyári idő remek alkalmat kínál a strandolásra vagy szabadtéri programokra. Sok napsütésre van kilátás, legfeljebb északon és északkeleten fordulhat elő egy-egy frissítő zápor vagy zivatar vasárnap. Ugyanakkor érdemes óvatosnak lenni: 11 és 16 óra között országszerte nagyon erős UV-sugárzásra kell számítani.
A következő héten is marad a nyárias időjárás, ugyanis a meteorológusok szerint tovább melegszik az idő, és hamarosan beköszönthet az idei első kánikulai időszak.