Árvíz nélküli szezont zártunk
- hangzott el a Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság éves tájékoztatóján. A szakemberek hangsúlyozták, idén annak ellenére, hogy kimagaslóan csapadékos volt az időjárás, eredményes volt a védekezés. A szombathelyi kistérség védelmére az idén 3 millió forint állt rendelkezésre, amiből befejezik a már négy éve folyó zsilip rekonstrukciót, Így mind a 21 véd mű megújult. Pék Tibor, a főmérnökség vezetője hozzátette, hogy ez alól kivétel az az öt zsilip, amelyek a szombathelyi önkormányzat gondozásában vannak.