Kevés a rendőrkutya

Jelenleg hat szombathelyi rendőrkutya teljesít szolgálatot a szombathelyi kapitányságon. A csapatban 2 nyomkövető, 2 szagazonosító, 1 robbanószer- és 1 kábítószer kereső kutyus van. Az állatok kiképzésük miatt nem alkalmasak a különböző rendezvények biztosítására, pedig ilyenkor egy-egy kutya akár három rendőr munkáját is kiválthatná. Rába Gábor rendőrzászlós elmondta, bár a munkájukban nagy segítséget jelentene, ha több kutyájuk lenne, a rendőrök közül azonban egyre kevesebben éreznek magukban elhivatottságot, hogy kutyavezetőnek álljanak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek