Görög Zita ultramenő dolgot tett, és még közben a NER luxusfeleségeit is betámadta

Amikor a luxizás elleni kiállás és a jótékonyság találkozik, amire még Orbán Ráhel is reagált – feltehetően véletlenül.

„Nem táskára, hanem 2 db, kerekesszékes gyermekek szállítására alkalmas autóbuszra gyűjtünk” – írta Instagram-posztjában Görög Zita, aki egy videóban a Bethesda Gyermekkórház lépcsőjén ülve egy „Nem Birkinre gyűjtünk” feliratú táblát tart. A cél: 40 millió forint összegyűjtése speciális, akadálymentes kisbuszokra, amelyek megkönnyítenék a beteg gyerekek szállítását a kórház két épülete között – írja a 444.hu.

A szabad sajtót egyre több támadás éri. Segítsd a hiteles újságírást helyben is!
Támogatom

A Birkin-táskás utalás nem véletlen: az Hermès luxustáskák a NER-feleségek státuszszimbólumaivá váltak. Matolcsy Ádám felesége és Rogán Barbara is többször tűnt fel ilyen darabokkal, utóbbi egyik táskája állítólag 120 millió forintot ér. Görög Zita akciója így nem csupán adománygyűjtés, hanem társadalmi állásfoglalás is.

A poszt gyorsan elterjedt, közel tízezren lájkolták, köztük Orbán Ráhel is – ez különösen figyelemre méltó, tekintve az üzenet burkolt politikai élét.

A modell részletesen kifejtette: a Bethesda két épülete ugyan csak néhány száz méterre van egymástól, de kerekesszékes gyerekekkel ezt az utat télen-nyáron leküzdeni rendkívül nehéz. Az új kisbusz méltóbb, biztonságosabb és tervezhetőbb körülményeket biztosítanának, az így megtakarított időt pedig a gyógyításra fordíthatnák.

Görög Zita ezzel nem csak kiállt egy nemes ügyért, hanem beleállt a NER-elitbe is, és az egyik érintett ezt be is nézte. A saját lábát az országéval összekeverő Orbán Ráhel valószínűleg tévedésből reagált a posztra. Bár, az sem lenne példa nélküli, ha a Fidesz és a holdudvara sértettségében valami egészen elképesztő lépésre szánnák el magukat, mert hát valahogy mégis mindig sikerült erre-arra vetemedniük.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek