Ha a képviselő-testület nem hajlandó meghozni a népszerűtlen, de szükséges lépéseket, márciusban csődöt kell jelentenie az önkormányzatnak
– jelentette ki Viniczay Tibor polgármester a képviselő-testület rendkívüli ülésén. Szentgotthárd jövőre mintegy 2,5 milliárd forintból gazdálkodhat, de ha marad a jelenlegi intézményi struktúra, 2009. végére félmilliárdos működési hiány keletkezik. A képviselő-testület a költségvetés elfogadásáig kéthetente ülésezik, az üléseken sorra veszik az esetleges takarékossági lépéseket.