Szerdán kezdődik a csöngei állatszaporító osztrák nő pere

Brigitta Müllner főként a csöngei és kőszegpatyi telepeken tartott többszáz állatot méltatlan és veszélyes körülmények között.

2024. november 13-án vonultak ki a hatóságok és civil állatvédő szervezetek Az ágyában feküdt az illegális állatszaporító, miközben zajlott az állatmentés a csöngei területen 2024. November 13. 21:47 – köztük a Szurkolók Az Állatokért Alapítvány, a NOÉ Állatotthon és az Állatvédők Vasi Egyesülete – Brigitta Müllner csöngei telepére. Két csöngei ingatlanból összesen 102 kutyát és 32 másik állatot mentettek ki. További helyszíneken is találtak elhanyagolt állatokat: Csapodról 51 kutyát és 4 némarécét, míg Kőszegpatyról 46 kutyát szállítottak el.

2024. novemberében így mentették az állatokat Csöngén
TM/Nyugat.hu

A körülmények mindenhol súlyosan kifogásolhatók voltak: zsúfoltság, kosz, hiányos ellátás. A telepeken több állattetemet is találtak. Az életben maradt állatokat lefoglalták, majd civilek segítségével biztonságos helyre szállították.

A helyszínen rátaláltak a nőre is, aki az ágyában feküdt – felmerült a gyanú, hogy megmérgezte magát. A rendőrök kórházba vitték, ám a szombathelyi Markusovszky kórházból sikerült megszöknie.

A nyomozást a Celldömölki Rendőrkapitányság indította meg. Később kiderült: Müllner ellen nyolc évvel korábban Ausztriában is eljárás indult hasonló ügyek miatt. A Nemzeti Nyomozó Iroda célkörözési csoportja 2024 decemberében Szlovéniában fogta el Lezárult a nyomozás a csöngei állatszaporító nő ügyében 2025. May 12. 15:15 , majd a szlovén hatóság 2025. február 13-án adta át a magyar rendőrségnek.

Ilyen körülmények uralkodtak a telepen
TM/Nyugat.hu

Az ügy 2025. július 9-én érkezik bírósági szakaszba: reggel 9 órakor kezdődik az előkészítő tárgyalás a Sárvári Járásbíróságon. A vád szerint Müllner hét helyszínen, három vármegyében működtetett szaporítótelepeket. Az akcióban 35 állatvédő szervezet vett részt, és több mint 400 állatot mentettek meg.

Az Állatvédők Vasi Egyesülete tiltakozást jelentett be a bíróság elé a tárgyalás napjára, és arra kérik a támogatókat, hogy minél többen jelenjenek meg személyesen, illetve regisztráljanak a nyilvános tárgyalásra is. Céljuk, hogy hasonló esetek ne maradhassanak következmények nélkül. Az ÁVE az alábbi posztot tette közzé a Facebookon - FIGYELEM, a nyugalom megzavarására alkalmas képek is találhatók a posztban:

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló