Nem várható további szalmonellás megbetegedés

Két kisiskolást és tizenegy idős embert még mindig kórházban kezelnek Szombathelyen szalmonellafertőzés miatt. Az általános iskolában még negyven gyerek hiányzik a múlt heti fertőzés óta, egyre valószínűbb, hogy az egyik beszállított termék volt fertőzött. Az ÁNTSZ azt is vizsgálja, hogy van-e összefüggés a dél-dunántúli és a nyugat-magyarországi esetek között. A legkorábban jövő hét elejére derülhet ki, hogy volt-e közös élelmiszer beszállítója a konyháknak. Dr. Stánicz Éva kistérségi tisztifőorvos elmondta: a járványt megfékezték, további megbetegedésekre nem kell számítani.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek