Kiállítás a bezárt kisiskolákról

Bezárt kisiskolákról látható fotótárlat a szombathelyi vasútállomáson. A napokban nyílt vándorkiállításon látható fotókon olyan iskolákat örökítették meg, amelyeket bezártak, vagy ahol megszüntették a felső tagozatot, és a fennmaradásukért küzdenek. A november 25-ig látható tárlatot Majthényi László, a Vas megyei közgyűlés alelnöke nyitotta meg. Hangsúlyozta: a közoktatás szempontjából kifejezetten káros folyamatnak tartja, hogy az önkormányzatok a finanszírozás elégtelensége miatt bezárni kényszerülnek a kisiskolákat. Vasban idén negyven települést érintett a kényszerű átszervezés, az elmúlt négy évben pedig a megye településeinek négyötöde hozott ilyen döntést.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek