Múzeumi reform Vas megyében

Előre menekülne a Vas megyei múzeumok igazgatósága, mivel 50 millió forintos adóssága halmozódott fel az évek során. Dr. Nagy Zoltán igazgató elmondta,hogy megreformálnák az eddigi rendszert. Nagyobb szerepet kapna a szombathelyi skanzen, például a Savaria múzeum épületéből néhány tárlat ide költözne ki. Emellett bővítenék az eddigi állatállományt is, sőt ősi gabona fajtákat és a régi parasztházak virágos kertjeit is bemutatnák a látogatóknak. Több programot is terveznek, amellyel megidéznék a régi falusi életet. A tervek megvalósításához a múzeum az Őrségi Nemzeti Parktól kért segítséget.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek