Húsz év remény, ima és várakozás ért véget szombaton Rijádban: elhunyt Al-Valíd bin Hálid bin Talál Ál Szaúd herceg, aki egy 2005-ös londoni autóbaleset óta feküdt kómában. A mindössze 15 éves herceg katonai tanulmányai alatt szenvedett súlyos koponyasérülést, amit túlélni ugyan sikerült, de soha többé nem tért magához – írja az index.hu.
‘Sleeping Prince’ of Saudi Arabia Dies at 36 After 20 Years in Coma
— Beyond Boders (@Beyondboders) July 20, 2025
Prince Al-Waleed bin Khaled Al-Saud, a Saudi royal who was in...https://t.co/7LqaaXVTI5
A herceget hazaszállították, és a rijádi I. Abdel-Azíz Király Egészségügyi Központban ápolták. Édesapja, Hálid bin Talál herceg két évtizeden át minden lehetőséget megragadott, hogy életben tartsa fiát: lélegeztetőgépen tartotta, és rendszeresen osztott meg fotókat, videókat, amelyek apró reményt adtak – egy ujjmozdulat, egy pillanatnyi fejrándulás. A család és hívek milliói évekig imádkoztak csodáért.
A „Sleeping Prince” története az egész világot megérintette, szimbólumává vált annak, hogy a szeretet és a hit meddig képes kitartani – még akkor is, ha az ébredés végül elmarad.
Halálhírét nagybátyja, Al-Valíd bin Talál herceg jelentette be közösségi oldalán: „Hívő szívvel, Allah akaratában és végzésében, mély fájdalommal és szomorúsággal gyászoljuk szeretett fiunkat… akinek Allah irgalmazzon.”
A temetésre Szaúd-Arábiában kerül sor, a királyi család jelenlétében. A herceg neve mostantól nemcsak a tragédiát, hanem egy húsz évig tartó csendes, szívszorító várakozást is őriz.