Környezetvédelmi bírság miatt tüntettek Boba lakói Szombathelyen. A Nyugat-Dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség még tavasszal büntette meg a községet 40 millió forintra, mert a település szennyvizét egy nagy gödörben engedély nélkül tárolták. A település polgármestere azt kifogásolta, hogy a zöldhatóság nem a megoldás keresésében segített, hanem felszólítás nélkül büntetett. A hatóság jogi képviselője elismerte, hogy nem bizonyított a környezetszennyezés, de szerinte a mérlegelés hiánya nem teszi a döntést jogszerűtlenné. A Vas Megyei Bíróság egyelőre nem hozott ítéletet, a tárgyalást 2009. február 16-ra elnapolták.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!