A bíróság megrovásban részesítette a szombathelyi Százhold Egyesület elnökhelyettesét, az MSZP-s városi képviselőként is dolgozó Gyebrovszki Jánost. Néhány hónapja névtelen feljelentés nyomán indult vizsgálat az egyesületnél, kiderült, nem történt gazdasági visszaélés a szervezetnél. Az ügyészség azonban eljárást indított Gyebrovszki és Kiss Károly egyesületi elnök ellen, mivel az alapítvány szerződéseinek egy részét nem írták alá mindketten, pedig ezt az alapszabály előírja.
A vizsgálat kiderítette, nem történt szabálysértés, Gyebrovszkit azonban megrovásban részesítették, mivel egy szerződésen neve alatt az elnök kifejezés szerepel.
A képviselő fellebezhet a döntés ellen.
Vonatkozó cikkünket itt olvashatja Újabb szombathelyi képviselő ellen folyik rendőrségi eljárás 2008. October 27. 01:00 .