A Szombathelyi Járási Ügyészség közlekedés biztonsága ellen gondatlanságból elkövetett vétség miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vádirat szerint 2025 márciusában, a Kőszeg felől Gencsapáti irányába közlekedő vonat elé feküdt öngyilkossági szándékkal, aminek következtében a vonat vezetőjének gyorsfékezni kellett, de megállni nem tudott a vádlott előtt, és a szerelvény elhaladt a férfi fölött. A vonat utasai közül nem sérült meg senki, a megvádolt férfi azonban súlyos sérüléseket szenvedett. A vádlott ezzel a magatartásával a vasúti közlekedés biztonságát veszélyeztette. A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!