Pálinkás Szilveszter, a honvédség arca és a S.E.R.E.G. című tévésorozat szereplője a hét elején nyilatkozta, hogy leszerelési kérelmet nyújtott be, mert nem tudott azonosulni a Honvédelmi Minisztérium vezetési módszereivel – írja a 444.hu.
A tárca közleménye szerint Pálinkás nem távozhat azonnal, mivel századossá léptették elő, komoly kiképzést és külföldi tanulmányokat finanszíroztak számára, és jelenleg „fontos feladatot” teljesít Tatai hadműveleti tisztként. A minisztérium hozzátette: a feladat elvégzése után közös megegyezéssel leszerelhet.
A katonai szakreferens közvetlen főnöke Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, így a vezetés kritikája részben vele való konfliktust is jelenthet.