Az Egyesült Államok energiaügyi minisztere felszólította Magyarországot és Szlovákiát, hogy szakítsanak az orosz gáz- és atomfüggőséggel, és váltsanak amerikai vagy uniós forrásokra. Eközben az EU bírósága megsemmisítette a Paks II. támogatását jóváhagyó döntést, új eljárás indulhat – írja a hvg.hu.
A KSH adatai szerint augusztusban is 4,3 százalék volt az infláció, az élelmiszerek 5,9 százalékkal drágultak. Az államkassza hiánya meghaladta a 3000 milliárd forintot, miközben a kormány új adókat készül bevezetni a kriptojövedelmekre és a megosztásos gazdaság szereplőire.
Pozitívum, hogy a forint erősebb maradt a korábbi szinteknél, részben a nemzetközi kamatvárakozásoknak és a jegybanki szigornak köszönhetően.