A jogszabály szerint hétfőig kellett visszavinni, a kereskedők azonban még most is várják a szilveszterkor el nem használt pirotechnikai eszközöket. Farkas Mihály az egyik szombathelyi üzlet vezetője elmondta: az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy csak kevesen viszik vissza a ki nem lőtt rakétákat. A megmaradt tűzijátékok közül egyébként az egyes kategóriába tartozókat egész évben fel lehet használni. Ezek a főként kisgyerekeknek szánt darabok, mint pl. a röppentyű. A többi birtoklásáért viszont 5 és 50 ezer forint közötti büntetés jár.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!