Január elsejétől az új építésű házakat és lakásokat már csak energia tanúsítvánnyal együtt lehet eladni. A tanúsítvány tulajdonképpen plusz információt ad a vevőnek, amelyből kiderül, mekkora energiaköltséggel számolhat a leendő tulajdonos. Három év múlva, vagyis 2012-től már a használt ingatlanoknak is készíttetni kell ilyen bizonyítványt, de csak ha tulajdonosváltás történik. Heckenast István az egyik szombathelyi ingatlan közvetítő vezetője azt mondta, nem valószínű, hogy a tanúsítványok beszerzése miatt csúszna az új épületek átadása.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!