100 millió forintos megszorításra számíthatnak a városi-megyei közös fenntartású szervezetek az idén. A megye 34 intézményt tart fenn, ezenkívül 5 szervezetet közösen finanszíroznak a szombathelyi önkormányzattal. A költségvetést még november végén fogadták el 250 millió forintos hiánnyal. A helyzetet tovább nehezíti, hogy az örökösödési illeték eltörlése miatt csökken a megyei önkormányzat bevétele. A legtöbb helyen nyugdíjazással oldották meg a problémát, de további elbocsátásokra is számítani lehet.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!