Növekvő munkanélküliség

A válság jelei egyre súlyosabban jelentkeznek a munkaügyi adatokban. Régiónkban októberről novemberre 9 százalékkal nőtt a regisztrált munkanélküliek száma, egy hónappal később pedig több mint 11 százalék volt az emelkedés. Dr. Kovács Árpád, a Számvevőszék elnöke szombathelyi látogatásán elmondta, hogy a gazdasági válság mértékéről és lefutási idejéről egyelőre csak jósolni lehet. Attól tartanak, hogy az első negyedévben várható egy újabb elbocsátási hullám, bár eddig a regionális munkaügyi központhoz nem érkezett csoportos létszámleépítésről bejelentés. Az elnök hozzátette, nyáron dől el, hogy meg tud-e birkózni az ország a jelenlegi világgazdasági válsággal.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek