2300 éves törpekecske múmiájára bukkantak a szombathelyi Smidt Múzeum padlásán. A maradványokat tartalmazó doboz felirata szerint tevemúmia volt benne, valószínűleg ezt gondolhatta egykor Smidt Lajos gyűjtő is. A múzeum antropológus és radiológus szakértők segítségét kérte, a lelet azonosításához. A Krisztus előtti III. században a kistestű állatokat tömegével mumifikálták. Ez a törpekecske valószínűleg arab kereskedők turistáknak szánt portékája volt Egyiptomban. A tervek szerint a múmiát a tavasszal nyíló kiállítás egyik érdekességeként mutatják be.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!