2011-re megújulhat a Sopron-Szombathely-Szentgotthárd vasútvonal, miután a kormány elfogadta az erről szóló előterjesztést. A 48 milliárd forint összköltségű nagyberuházás terveit már csak az Európai Bizottságnak kell jóváhagynia. Az említett szakasz pályarekonstrukciója után 120 kilométer/óra sebességgel közlekedhetnek a vonatok a jelenlegi 80 kilométer/óra helyett. A tervek szerint elektromos motorvonatok járnak majd a vonalon, villamosítják és korszerű berendezéssel látják el a Szombathely-Szentgotthárd szakaszt. Sopronban és Szombathelyen vasúti aluljárók és felüljárók épülnek.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!