Idén több bárányhimlős megbetegedés várható Szombathelyen. A vírusos gyermekbetegség lappangási ideje egy-két hét, rossz közérzet, nátha után egy-két napon belül hólyagos kiütések jelennek meg a test felületén. Dr. Stánicz Éva regionális tisztifőorvos arról tájékoztatott, hogy bizonyos években halmozódás tapasztalható. Szombathelyen tavaly egész évben 480 betegséget regisztráltak, ebben az évben már most mintegy 100-an betegedtek meg, így év végére ez a szám az akár az 1500-at is elérheti. A fertőzés ellen oltással védekezhetünk, hiszen szövődmények is előfordulhatnak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!