Több ponton is vétett a vasvári orvos

Másfél millió forintos büntetést szabott ki az Egészségbiztosítási Felügyelet a Vasvári Önkormányzat Egészségügyi Ellátó Intézményére. Amint arról korábban beszámoltunk tavaly januárban elhunyt egy 38 éves férfi, akihez élettársa hiába hívta az ügyeletes körzeti orvost, az nem ment ki. A segélyhívást fogadó asszisztensnő azt mondta a válságos állapotban lévő férfi élettársának, hogy másnap menjenek be a rendelőbe. Az ügyben halált okozó foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt emelt vádat az ügyészség. A büntetőügytől függetlenül a Vasvári Önkormányzat, mint fenntartó kapta a bírságot, mert az ügyelet nem biztosította a beteg megfelelő egészségügyi ellátáshoz való jogát.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek