Már-már hagyomány Szombathelyen, hogy a Szent Quirin sétány falait időről időre telefújják a graffitisek és a vandálok. Most viszont szintet lépett a dolog: az egykori Sylvester János Nyomda – ma Sylver Center – hátsó kerítését neonpink üzenetek borítják.
És nem is akármilyenek. A feliratok között ott van a „Ne hagyjuk, hogy a Viktátor és Zsolti bácsi nevessen a végén!”, a „Fuck NER!”, meg persze a klasszikus „Ruszkik haza!” is, ami úgy tűnik, sosem megy ki a divatból.
A helyszínen járva az is feltűnik, hogy nem egy kéz dolgozott: a pink mellett szürke és barna firkák is megjelentek. Ezek között akad néhány érdekesebb darab is, például a „Gumimutyi Nagykölked!”, illetve az „MNB?”, ami elég egyértelmű utalás a Matolcsy-körhöz köthető eltűnt közpénzekre.
Bár a Szent Quirin sétány papíron még a belváros, a valóságban pont elég félreeső ahhoz, hogy valaki nyugodtan nekiálljon „alkotni”. És úgy tűnik, van is rá igény: a városban egyre több helyen jelennek meg hasonló üzenetek, a választási plakátok sem ússzák meg
A sárban hevernek Vámos Zoltán plakátjai a szombathelyi Bartók Béla körúton March 08. 20:01 . És ez nem volt másképp itt sem, mert a jelek szerint Vámos Zoltán plakátja is pakkot kapott.
Tömegek az utcán egyelőre még nincsenek. A falak viszont beszélnek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!