Harmadik napja rekordmagas hőmérsékletet mérnek a Déli-sark keleti részén. Az ilyenkor megszokott hőmérséklet mínusz 51–45 Celsius az Antarktiszon, e helyett jelenleg mínusz 18–12 Celsiust mérnek - írja az Index.
A jégtakaró közepén található Vosztok állomáson mínusz 53 Celsius a sokéves átlag, de a napokban mínusz 17,7 Celsiust is mértek, ez 15 fokot vert az elmúlt 65 évben mért csúcshőmérsékletre. A Vosztoknál mérték a Földön a leghidegebbet, mínusz 89,2 Celsiust, 1983. július 21-én.
Jonathan Wille, a Grenoble-i Egyetem munkatársa szerint a jelenlegi időjárás a nyári hőhullámokhoz hasonló, és gyakorlatilag nem létezhetne az ember által okozott felmelegedés nélkül.A március az ősz kezdetét jelenti az Antarktiszon, amikor naponta 25 perccel rövidülnek a nappalok.