Első kérdésünk az, hogy mit gondoltok mi a különbség a régi, és a megújult klub között?
K.A.: Mivel jómagam nem voltam törzsvendég régebben a klubban, ezért nem is tudok érdemben nyilatkozni és azt gondolom, hogy nem is kell viszonyítani a múltat a jelenhez.
V.G.: Személy szerint viszont rendszeres látogatója voltam a helyszínnek, és annyi különbséget látok legalább, amennyit a kor szelleme megkövetel. Az utóbbi években a vendéglátóhelyeknek már nem elég egy pult, meg pár asztal ahhoz, hogy fennmaradjanak. Ráadásul egy egyetemi klub nem kocsma, hanem közösségi tér, ahol az iskola tanulói egymással és a város fiataljaival is ismeretségeket köthetnek. A különbség ránézésre óriási, és annak ellenére, hogy a magyarok félnek a „csinos” helyektől, mivel azt gondolják, hogy az biztos drága, meg kinézik őket, ha nem a legújabb divat szerint öltöznek, szinte minden nációból valók elfogadták a változásokat.
Milyen szolgáltatásokkal várjátok a betérőket?
K.A.: A belvárosi vendéglátóhelyeknél sokkal kedvezőbb italárakkal és ezen felül akciókkal, helyben készült pizzával – amit ki is szállítunk –, és pék-süteményekkel, ami az ital- és ételkínálatot illeti. Ingyenes internet hozzáférést biztosítunk, van egy darts-unk, három csocsó-asztalunk, amelyből az egyik versenyasztal. Több lcd tv-nk és projektorunk, amelyekkel a sport közvetítéseket és a zenés rendezvényeken a vizualitást is nyomon lehet követni, akár kényelmesen lazítós babzsákokból.
V.G.: A technikai felszereltségünk is minden igényt kielégítőnek mondható. Mindhárom terem, sőt a mellékhelyiségek is el vannak látva saját hangrendszerrel, a lemezlovasok zenéje az egész klubban szétterülhet. Külön 2600 wattos hangrendszerünk van a partikra, és 4000 watt az élőzenés rendezvényekre, beépített fénytechnika is rendelkezésünkre áll. Huszonhat négyzetméteres a színpadunk, és van egy külön dj-pult is.
Úgy tűnik, ezek szerint mindenre fel vagytok készülve, milyen struktúra szerint dolgozik a klub?
K.A.: A megváltozott fogyasztói szokásokat figyelembe véve alakítjuk a mindennapjaink. Reggel kilenckor nyitunk, nappal kávézóként működünk jobbára, ahol akár tanulhatnak a betérők, vagy az órák szüneteiben kutakodhatnak az interneten. Esténként pedig tematikusan igyekszünk minden igényt és ízlést kielégíteni zenei programok szervezésével. Mindennap nyitva vagyunk, és természetesen nem csak az egyetemistákat várjuk, bárki előtt nyitva áll a klub ajtaja. Az „ülj le és igyál” koncepció nálunk el van utasítva, kocsma ugyanis van a városban szép számmal.
V.G.: A kulcsszót Attila mondta ki az előbb. Azt gondolom, hogy a majd négyezer diák, nagyon sokfelől érkezett, és nagyon sokféle ízlést képvisel. Ezért nem szabad senkire sem ráerőltetni semmilyen olyan dolgot, amit ő nem szeretne. Az iskolás évek, pláne a felsőoktatásban eltöltöttek, a szocializálódás utolsó lépcsőfokai, nem mindegy hogy milyen környezetben, és milyen módon vezetik le a felgyülemlett feszültséget vagy fölös energiát a diákok.
Igyekszünk olyan programokat szervezni, amelyek mindamellett, hogy szórakoztatóak, valamiféle irányt is adhatnak a fogékonyabbaknak. Hétfőnként általában valamely underground stílus képviselteti magát, a kedd vegyes nap, bármi előfordulhat, szerdán Dj Szúnyog bulizenéje hallható, csütörtökön házibuli Shepherdel, pénteken és szombaton pedig, igyekszünk olyan előadókat hívni, akik a hely méretéhez passzoló közönséget vonzanak, olyan stílusokból, amelyeknek most nincs más lehetősége megjelenni a városban.
Milyenek az eddigi tapasztalatok, hogy fogadta a közönség a megújult belsőt és ezt a működési metódust?
K.A.: Nemcsak a klub enteriőrje újult meg, számos látványos és kevésbé látványos elem változott előnyére, amelyek a nálunk dolgozók munkáját is könnyebbé teszik. Itt jegyezném meg, hogy nagyon jó kis kollektívával büszkélkedhetünk, amely egy jó klubban alapvető feltétel, és talán egy hosszútávú sikeres működés kulcsa is lehet. A visszajelzések abszolút pozitívak, kialakult egy masszív törzsközönségünk, ami folyamatosan bővül, megkockáztatom azt, hogy szeretik a klubbot egyre többen. Mint mindannyian, mi sem vagyunk persze tökéletesek, a javító kritikákra is vevők vagyunk, üzemeltetünk egy ötletládát is, amibe, ha nem is sokszor, de találunk építő ideákat.
V.G.: Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz, van még miben fejlődnünk, de a felállás bőven rendelkezik azzal a lelkesedéssel és tartalékkal, ami a további munkához szükséges.
Mekkora a klub befogadóképessége?
K.A.: Körülbelül százhúsz ülőhelyünk van, a teljes befogadóképességet olyan kétszáz főre taksáljuk, ami már párszor realizálódott is. A szerda esti bulik alakalmából becsléseink szerint majd ötszáz ember megfordul nálunk, igaz csak vetésforgóban.
V.G.: A hátsó, hívjuk így koncertteremben egyszerre olyan százötven fő is összezsúfolódhat akár.
Mint „hangos” hely, mennyire tudtok a zaj-problémákkal megküzdeni, gondolok itt a távozók által keltett esetleges hőzöngésekre is?
K.A.: Mindamellett, hogy hangszigetelő nyílászárókat rakattunk be, a kezdeti időkben voltak kisebb konfliktusaink a környék lakóival, amiket párbeszéddel úgy gondolom sikerült lerendeznünk. Gábor figyel a technikára általában, illetve a fellépőknek is tudomására van hozva, hogy meddig mehetnek el a hangerővel. Az esti rendezvényeken úgymond biztonsági embereket alkalmazunk, jobbára a kinti hangzavar megakadályozásának szándékával. Lekopogom a balhé ritka mifelénk, és mindenki tudomásul vette az íratlan szabályokat.
V.G.: Mivel a koncerteket saját kezűleg hangosítom ezért ott minden esetben ellenőrizve van a decibel érték. Szerencsés helyzetben vagyunk hangzás szempontjából, hisz a technikánk többszörösen nagyobb annál, mint amit a hely mérete megkövetelne, ezért a cucc erőlködés nélkül beszólja a helyet tisztán és dinamikusan. Az is pozitívum, hogy míg hátul akár tánczenés hangerő uralkodik, addig onnan pár méterre már normál hangviszonyok uralkodnak és akár beszélgetni is nyugodtan lehet, a keresztgerendák ugyanis levágják a hangot gyakorlatilag.
Milyen terveket dédelgettek a jövőre nézve?
K.A.: Mivel a hely folyamatosan igénybe van véve, folyamatosan dolgozunk a szinten tartáson, illetve tervben vannak további fejlesztések is. Szeretnénk még jobban klubosabbá tenni a placcot. Tervben van kisebb renoválás máris, illetve további lakájossá tételi ötleteink is vannak, de sajnos egyszerre nem megy minden. Most még távolinak tűnik, de terasszal is készülünk tavasztól, és van rengeteg tervünk még ezeken kívül is.
Mint eddig megszokhatták a hozzánk betérők, italakciókkal, illetve promóciókkal színesítjük a bulik hangulatát, és igyekszünk a forgalmazókkal ez ügyben is előrelépni még jobban. A válság hozadékait mindannyian a bőrünkön érezzük nap, mint nap, tudomásul is vettük, hogy szórakozásra jut a legkevesebb, ezért fontos, hogy legalább próbáljuk lehetővé tenni, hogy ne keljen vagyonokat költeni egy este alkalmából sem senkinek.
V.G.: Egyelőre még a tapasztalatértékelés stádiumában vagyunk, ami a rendezvényeket illeti. A könnyed, úgymond bulizós napok kiválóan működnek – szerdán és csütörtökön -, a rétegzenések pedig hol jobbak, hol rosszabbak, ez változó. Folytatjuk, amit elkezdtünk, és folyamatosan bővítjük program-kínálatunkat is. Ezen a hétvégén, pénteken és szombaton ingyenes rendezvényen tizenegy környékbeli mozgalmi dj zenél váltásokban.
Pénteken Kicsi, Roben, Agnus, Heavybag és jómagam, míg szombaton Tommy Brutkho, Phreek, Blint, Cornelius, vsakafeat és Pernau zenél. Jövő hét kedden a Radio Cafe 98.6 Deck Attack műsorának ötlet- és házigazdái Infra Gandhi és Cyborg Templar zenél, pénteken FmZero szülinap, az ötéves zenekar vendége a kitűnő Club Era lesz. Szombaton Varga Zsuzsa élőkoncert, utánuk pedig Roben és Dj Cadik dubstep mulatsága lesz, a hangulatot fokozza Mc Zeek is. 16-án hétfőn új dologgal jelentkezünk a dumaszínházas Bödőcs Tibor érkezik, 21-én Mokka buli, december 5-én az Akkezdet Phiai a házban.
Vannak már lekötve januárra is dátumaink, jönnek Siska Finuccsiék is, a Tizenhét zenekar a Trex Riders társaságában lép fel, akik a Ladánybene 27 és a PASO kötelékéből álló tagsággal állnak fel. Tárgyalunk több zenekarral, már biztos, hogy érkezik a Folkfree is valamikor, tervben van több olyan csapat is, akik még nem jártak szombathelyen, többek közt az Esclyn Syndo, a Turbo, és az Óriás fellépése is esedékes. Van még egy tervünk, ami nem zenei témával kapcsolatos, szeretnénk egy csocsó-egyesületet is alapítani, ennek mikéntjeiről azonban most még nem tudok érdemben nyilatkozni.
Köszönöm a beszélgetést, az utolsó szó jogán kívántok még valamit megosztani az olvasókkal?
K.A.: Mi köszönjük a megkeresést, és csak annyit mondanék, hogy sok szeretettel várunk mindenkit nálunk.
V.G.: Így van, csak csatlakozni tudok ismét Attilához. A A-klub honlapja egyébként hétfőtől látogatható.